środa, 4 listopada 2015

Zapowiedzi [12]

Ostatnio były nowości, dziś przeglądamy to, co dopiero będzie można kupić w polskich księgarniach w tym miesiącu.. 

Ed Sheeran. Graficzna Podróż - Ed Sheeran, Phillip Butah
"Ed Sheeran oraz jego przyjaciel z dzieciństwa, artysta plastyk Phillip Butah, stworzyli wspólnie niezwykłą książkę, która opowiada o osobistych doświadczeniach Eda związanych z jego muzyką. Portrety Eda narysowane przez Phillipa, zapierające dech fotografie, a także wspomnienia Eda, który zdradza szczegóły swojej muzycznej podróży – wszystko to składa się na niezwykle plastyczną, emocjonalną opowieść o muzyku, który odniósł światowy sukces."
Premiera: 04.11.15
Playlist for the Dead. Posłuchaj, a zrozumiesz -Michelle Falkoff
"Przychodzisz rano do kumpla i okazuje się, że nie żyje. Coś się stało po wczorajszej imprezie. Zostawił tylko playlistę z dołączoną kartką: „Dla Sama – posłuchaj, a zrozumiesz”. Jak po tym szoku poskładać historię swego przyjaciela? Jak z kolejnych piosenek i własnych wspomnień dojść do prawdy o tym, co się działo w jego życiu? I w twoim własnym życiu – bo okazuje się, że nic nie wydarza się przypadkiem. Nic nie jest obok ciebie. Odtwarzając jego historię, zmieniasz też swoją – bo w twoim życiu pojawia się pewna zagadkowa dziewczyna. Szczera, bolesna i fascynująca opowieść o stracie, gniewie i wyrastaniu z przyjaźni, która zawsze nas określała; o trudnym procesie tworzenia siebie na nowo; o znajdowaniu nadziei, gdy wydawałoby się, że przepadła na zawsze; o miłości, która zawsze tli się gdzieś w sercu."
Premiera: 04.11.15

Cykl Niezgodna - Veronica Roth
"Cztery powieści najpopularniejszego sfilmowanego cyklu dla młodzieży po raz pierwszy w 1 tomie i twardej oprawie. Społeczeństwo podzielone na frakcje. Kto łączy cechy charakteru kilku, jest "niezgodny" i musi być wyeliminowany? Jak szesnastoletnia Tris."
Premiera: 05.11.15Rozkaz Zagłady - James Dashner
"Zanim weszli do labiryntu padł rozkaz zagłady... „Rozkaz zagłady” to długo wyczekiwany przez fanów prequel bestsellerowej trylogii "Więzień labiryntu", która zawładnęła wyobraźnią czytelników na całym świecie. Po pełnej napięcia i dramatycznych wyborów wędrówce przez świat ogarnięty Pożogą, który można było śledzić w poprzednich tomach tej serii, miłośnicy "Więźnia labiryntu" czekają na kolejną porcję odpowiedzi na wiele pytań. Co się stało zanim Thomas i reszta Streferów znaleźli się w labiryncie? Jak rozwijała się Pożoga? Jak i dlaczego w ten sposób potoczyły się losy bohaterów i całego świata? Jakie pułapki tym razem przygotował dla czytelników James Dashner?"
Premiera: 18.11.15

Igrzyska śmierci. Kosogłos - Suzanne Collins
"Katniss po ciężkich przeżyciach na arenie przebywa z matką, Prim i przyjaciółmi w Trzynastce, dystrykcie, który szykuje się do rozprawy z Kapitolem. Katniss, mimo początkowej niechęci, decyduje się zostać Kosogłosem – symbolem rewolucji przeciwko Kapitolowi."
Premiera: 18.11.15

Dziś już właściwie weszły dwie bardzo ciekawe książki. Obie są na mojej liście must have, zobaczymy, kiedy i która pierwsza trafi do moich rąk. Może pokieruję się recenzjami, bo już co nieco widziałam, że się pojawiają. 

4 komentarze:

 1. Jestem ciekawa zwień zenia trylgoii Więźnia Labiryntu, oraz pierwszje pozycji. NaKosoglosa nie wiem czy się wybiorę, gdyż denerwuje mnie osoba Lawrence.
  http://kruczegniazdo94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Playlist for the dead zapowiada się bardzo interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do serii Niezgodna raczej nie wrócę - choć jeszcze nie czytałam "CZtery". Kosogłos też za mną, ale okładka filmowa nic mi się nie podoba :( Bardziej wolę starą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ,,Playlist for the Dead" mam w planach.

  OdpowiedzUsuń