poniedziałek, 10 lutego 2014

Zapowiedzi i nowości [7]

Styczeń już dawno za nami, a więc pora poszperać w nowościach i zapowiedziach lutego. Kiedy przeglądam te wszystkie książki na stronach wydawnictw.. po prostu mam ochotę je wszystkie ukraść!


Krystyna Mirek - Miłość z jasnego nieba
Czy prawdziwa miłość może zdarzyć się między ludźmi stojącymi po przeciwnych stronach barykady?
Angelika przyjeżdża z Monachium do Krakowa z jednym celem: nakłonić Daniela do podpisania wyjątkowo niekorzystnego dla jego firmy kontraktu. Daniel oczekuje jej przybycia, mając w zanadrzu własną wersję umowy, której nigdy nie zaakceptuje szef Angeliki.
Czy tych dwoje zdoła się porozumieć?
I czy Daniel – niepoprawny uwodziciel i Angelika –dziewczyna z trudną przeszłością, przekonana, że musi radzić sobie ze wszystkim sama, mają szansę na coś więcej, niż służbowe negocjacje?
Jedno jest pewne - w dzień św. Walentego wiele się może wydarzyć…

Premiera: 04.02.14C.J. Daugherty - Zagrożeni
 Akademia Cimmeria stała się dla Allie czymś więcej niż szkołą – była jej schronieniem. Jednak grupa ludzi powiązanych z rodziną dziewczyny próbuje zniszczyć wszystko to, co dla Allie ważne. Co gorsza, ktoś blisko związany z uczniami Cimmerii dopuścił się zdrady i wszystkich opanowuje paranoja. W obawie przed atakiem Nathaniela wybuchają wewnętrzne walki.
Jednak to nie uderzenia z zewnątrz należy się obawiać...

Premiera: 05.02.14

  
 ---> Przeczytaj też: recenzję Zagrożeni - C.J. Daugherty
 
 
Kiera Cass - Rywalki
Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Selekcja jest szansą ich życia. To dzięki niej mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Selekcji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona.
Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Amelią Singer.
Dla Amelii Selekcja to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem - jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie.
Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, Amelia zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić...

Premiera: 05.02.14


Rebecca Goldstein Newberger - 36 argumentów za istnieniem Boga
Rebecca Goldstein-Newberger w książce pt. „36 argumentów za istnieniem Boga” przedstawia nam historię człowieka, którego świat zmienił się nie do poznania w zaledwie kilka chwil.
Cass Seltzer ma czterdzieści dwa lata. Od dwudziestu lat wykłada psychologię religii na uniwersytecie. Od roku jego życie zmieniło się nie do poznania i nabrało całkiem nowego znaczenia. Gdy napisał i opublikował książkę „Odmiany złudzenia religijnego” stał się sławny i bogaty. Jedyne, co go przytłacza, to zainteresowanie mediów. Dla niego jest to na tyle nieprawdopodobne, że ma wrażenie, jakby przywdział na siebie cudze ubranie i był w obcej skórze. Zaczęły spadać na niego splendory, do jakich nie przywykł. Jest nazywany Williamem Jamesem czasów współczesnych i „ateistą z duszą”. „Odmiany złudzenia religijnego” przez czterdzieści trzy tygodnie utrzymywały się na liście bestsellerów i przetłumaczono je na dwadzieścia osiem języków.
 
Premiera: 14.02.14
 
 
Mark Helprin - Zimowa opowieść
Ujmująco piękne i mądre arcydzieło Marka Helprina przenosi nas do Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku, targanego arktycznymi wiatrami i rozświetlonego bielą niespotykanie obfitego śniegu. Dzięki płomiennej wyobraźni autora to miasto żyje i ma duszę.
Pewnej mroźnej nocy młody Peter Lake próbuje okraść rezydencję na Manhattanie. Niespodziewanie zastaje w domu córkę właścicieli, umierającą na gruźlicę Beverly Penn. Tak zaczyna się miłość, która
odmieni jego los. Potężne, niepojęte uczucie zaskakuje Petera, daje mu siłę i każe podjąć próbę zatrzymania czasu i przywrócenia przeszłości. Historia jego zmagań to jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej.

Premiera: 19.02.14
 
 

Alessia Gazzola - Miłość i medycyna (sądowa)
Pierwszy tom włoskiej serii o Alice Allevi, młodziutkiej adeptce medycyny sądowej. Kiedy znajdujesz się na końcu łańcucha pokarmowego, możesz mieć problem z dopchaniem się do bufetu... Tę prawdę zna doskonale Alice Allevi, młoda studentka medycyny sądowej. Wrażliwa i sympatyczna dziewczyna z trudem odnajduje się w towarzystwie wzajemnej adoracji, jakim są pracownicy Instytutu.
Przełożeni nie widzą jej w roli patologa i rzucają jej kłody pod nogi.
Partner, który niedawno dochrapał się stanowiska, nie przegapi żadnej szansy, by jej dogryźć.
Jednak Alice jest gotowa wytrzymać wszystko, byle tylko pracować w wymarzonym zawodzie.

Premiera: 19.02.14
P.C. i Krisitn Cast - Ślubowanie Lenobii

Opowieść o Lenobii, nauczycielce jeździectwa w Domu Nocy.
Lenobia Whitehall urodziła się w osiemnastowiecznej Francji, jako nieślubna córka barona. Jej nieprzeciętna uroda przyciągała uwagę mężczyzn, narażając dziewczynę na niebezpieczeństwo. W trosce o przyszłość córki matka wysłała ją pod przybranym nazwiskiem do Nowego Orleanu. Jednak zanim Lenobia dotarła do celu, musiała zmierzyć się ze złem.
Ślubowanie Lenobii to historia trudnej miłości i tragedii, która pozwoliła na odkrycie daru Nyks.
 
 
 
Premiera: 19.02.14
 
 
 
Marie Lu - Legenda. Patriota
 
Ostatnia część bestsellerowej trylogii!
June i Day poświęcili bardzo wiele dla ludu Republiki i dla siebie nawzajem. Teraz ich kraj zaczyna pisać swoją historię od nowa. June wraca do łask Republiki, pracując z rządową elitą skupioną wokół Najwyższego Elekta, zaś Day awansuje na wysoką pozycję w armii. Ale żadne z nich nie może przewidzieć okoliczności, które sprawią, że znów będą musieli działać razem. Właśnie wtedy, gdy pokój wydaje się być tak bliski osiągnięcia, wybuch epidemii powoduje panikę w Koloniach i do granic miast Republiki zbliża się wojna. Nowy rodzaj epidemii jest najbardziej zabójczy z wszystkich dotychczasowych i, jak wkrótce przekonuje się June, jedyny sposób obrony Republiki może kosztować Daya wszystko, co ma. Historia, która zapiera dech w piersiach i trzyma w niepewności do końca. Bestsellerowa trylogia Marie Lu zmierza ku zaskakującemu rozwiązaniu.

Premiera: 21.02.14

Neil Gaiman - Chłopaki Anansiego
 Chłopaki Anansiego to najzabawniejsza książka literackiego maga Neila Gaimana, ulubieńca popkultury. W Chłopakach Anansiego autor powraca do mitycznych krain, opisanych jakże błyskotliwie w bestsellerowych Amerykańskich bogach. Czytelnicy z Ameryki i całego świata po raz pierwszy poznali pana Nancyego (Anansiego), pajęczego boga, właśnie w Amerykańskich bogach. Chłopaki Anansiego to historia o jego dwóch synach, Grubym Charliem i Spiderze.

Premiera: 21.02.14


Juan Gomez Jurando - Legenda o złodzieju
Po śmierci matki, która zmarła na dżumę, Sancho trafia do sierocińca, a następnie do pracy w tawernie. Nasłuchawszy się wcześniej od jednego z gości historii o Robin Hoodzie, szlachetnym złodzieju, bity przez właściciela Sancho ucieka do poznanego na ulicach Sewilli karła Bartola, złodzieja. Bartolo uczy młodego chłopca złodziejskiego fachu, wkrótce jednak ginie z rąk sewilskiego króla złodziei Monipodia. Sancho poprzysięga zemstę…
Miłość, namiętność i zemsta – niezapomniana opowieść o chłopcu, w tajemniczy sposób ocalonym od śmierci, który, dorósłszy, stanie się ostatnią nadzieją pokrzywdzonych…


Premiera: 25.02.14Mam trzy pomysły na jutrzejszą recenzję. Co chcielibyście wpierw przeczytać? O "Shirley" Charlotte Bronte, czy o którymś z pierwszych sezonów seriali "Sherlock" lub "Jak poznałem Waszą matkę?" :)

15 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Neil Gaiman - Chłopaki Anansiego najbardziej mnie interesuje, pewnie moj brat juz w dniu premiery bedzie ja mial

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ochotę poznać: Miłość i medycyna. Najbardziej mnie zaciekawiła ze wszystkich powyższych pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Wybrani" dopiero przede mną. "Rywalki" i "Miłość i medycyna" zapowiadają się bardzo ciekawie. Jeśli będę miała okazję, to na pewno przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Zagrożeni" za mną - reszta mam nadzieje, że kiedyś trafi w moje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miłość z jasnego nieba oraz Miłość i medycyna te tytuły mnie najbardziej zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 7. Miłość z jasnego nieba bym chciała przeczytać.
  A jutro wolałabym post o Shirley;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie osobiście ciekawi Sherlock :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Zagrożonych" właśnie czytam. "Rywalki" bardzo bym chciała, możliwe, że sobie kupię, ale nie w najbliższym czasie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Miłość i medycyna" zapowiada się ciekawie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja czekam na "Ślubowanie Lenobi" oraz na 3 tom "Legendy" , "Zagrożeni" już ( od dzisiaj ) są w moich rękach ale zachęciłaś mnie do "Miłości i medycyny"

  OdpowiedzUsuń
 12. Widzę tu kilka pozycji dla siebie

  OdpowiedzUsuń
 13. Dużo ciekawych książek, jednak ja ciągle i najbardziej czekam na Schmitta :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ahhh <3 "rywalki" i w ogóle tyle piękności <3
  Chcę <3
  Pozdrawiam Kochana :* :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Same fajne pozycje, na kilka mam szczególną chęć :))

  OdpowiedzUsuń