niedziela, 21 lipca 2013

Zapowiedzi [3]

Kiedy poprzednio dodawałam tego typu posty znajdowały się wśród nich i nowości. Jednak uważam, że te które są warte uwagi mieliście już okazję obejrzeć na innych blogach, bądź też sami już o nich gdzieś przeczytaliście.


1. Leonadro Patrignani - Wszechświaty

"Według teorii wieloświatów, istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie.
Alex mieszka w Mediolanie, a Jenny w Melbourne. Cienka nić od zawsze wiąże losy tych dwojga – telepatyczne rozmowy, które odbywają bez uprzedzenia, w stanie nieświadomości. Aż do chwili, gdy zdecydują się na spotkanie i odkrycie prawdy, która całkowicie zmieni ich egzystencję, niszcząc wszelkie pewniki świata, w którym żyją."

Premiera: 30.08.13 r. 

2. Jennifer Echols - Love story

"Erin wie, że szczęśliwe zakończenia częściej zdarzają się w książkach niż w życiu. I właśnie dlatego chce zostać pisarką, najlepiej autorką romansów historycznych, w których on i ona, za nic mając konwenanse, pokonują wiele przeszkód, by wreszcie paść sobie w ramiona. Koniec. Kropka.
By zrealizować to marzenie, Erin jest gotowa na śmierć pokłócić się z babką i z pustym portfelem szturmować Nowy Jork. Ma nadzieję, że kurs pisarstwa pozwoli jej zapomnieć o tragicznych wydarzeniach z przeszłości oraz o Hunterze - niegdyś przyjacielu, później śmiertelnym wrogu. Szalenie przystojnym, bardzo inteligentnym i obrzydliwie seksownym wrogu...
Wzorując na Hunterze bohatera swego opowiadania, Erin nie przypuszcza, że chłopak kiedykolwiek je przeczyta. Jednak niespodziewanie Hunter dołącza do uczestników kursu... Ups! Chłopak nie tylko bezbłędnie rozpoznaje siebie w postaci chłopca stajennego, ale postanawia odpłacić Erin pięknym za nadobne.
Z każdymi kolejnymi zajęciami grupa bawi się coraz lepiej, czego nie można powiedzieć o Erin."

Premiera: 09.08.13 r.

3. Kady Cross - Dziewczyna w stalowym gorsecie


"Skrzyżowanie epoki wiktoriańskiej z X-Menami Blaski i cienie wiktoriańskiej Anglii Szesnastoletnia Finley Jayne nie ma nikogo i niczego za wyjątkiem pewnej rzeczy, która znajduje się w jej wnętrzu. Ciemna strona bohaterki sprawia, że jest ona zdolna zabić. W dodatku bardzo mocnym ciosem. Tylko jeden człowiek widzi magiczną aurę otaczającą dziewczynę. Powieść osadzona w XIX wiecznej Anglii, która przenosi czytelnika w świat pełen przygód."

Premiera: 30.08.13 r.4. Martyna Wojciechowska - Samoa

"Odległość z Wyspy Samoa do Polski to 22,5 tys. kilometrów. Wynika z tego, że wyprawa tam i z powrotem to (dosłownie) podróż dookoła świata bowiem tyle wynosi obwód ziemi. Kraj ten leży w Oceanii, pomiędzy Hawajami a Nową Zelandią i jest prawdziwym rajem. Owoce można tu zrywać wprost z drzew, najwygodniej spać na plaży pod gołym niebem, można kąpać się do woli w ciepłym oceanie, wygrzewać na słońcu, a za strój wystarczy nam kawałek materiału nazywany lava-lava i klapki, choć nawet premier kraju chodzi w siedzibie rządu na bosaka. Na Samoa nikt się nigdzie nie śpieszy, nikt na nikogo się nie złości, za to wszyscy się do siebie uśmiechają i są dla siebie mili. To zaledwie 200-tysięczne państwo może się poszczycić najmniejszym na świecie odsetkiem przestępstw i najmniejszą liczbą wypadków samochodowych (ograniczenie prędkości na całej wyspie to 40 km/godz). Każdy też może być tu kim chce. Dlatego to właśnie na tej wyspie żyją fa'afafine - mężczyźni o duszach kobiet. Świat zachodni nie rozumie tej kultury, więc mówią o nich "trzecia płeć". Niesłusznie."

Premiera: 28.08.13 r. 

5. Mariam Petrosyan - Dom, w którym...


"Akcja powieści toczy się w obszernym ale obskurnym i ponurym domu na obrzeżach nieznanego miasta. W Domu mieszkają kalekie dzieci: bez władzy w nogach, bądź w ogóle bez nóg, bez rąk, ociemniałe, cofnięte w rozwoju umysłowym, niezrównoważone psychicznie. Zostały oddane tu przez rodziców, którzy wprawdzie się ich nie wyrzekli, ale wolą trzymać się od nich z daleka. Odwiedzają je tylko na usilne żądanie kierownictwa Domu oraz wówczas gdy trzeba zabrać syna czy córkę po osiągnięciu przez nich określonego wieku. Mieszkańcy Domu tworzą swój własny świat wypełniony magią, mistyką, niesamowitymi opowieściami. Okazuje się, że osoby tak ciężko doświadczone przez los potrafiły stworzyć sobie Dom w jakimś sensie lepszy niż rzeczywistość poza jego murami. Toteż nie widzą potrzeby opuszczenia Domu z jego przyległościami. Wprost przeciwnie: perspektywa konieczności wyjścia do świata zewnętrznego po osiągnięciu pełnoletności budzi w nich lęk, który jednostki mniej odporne psychicznie popycha nawet do samobójstwa lub do zabójczej agresji. Autorka przedstawia kilka takich wstrząsających przypadków. Trwożne oczekiwanie na moment opuszczenia Domu, rozmowy na ten temat wychowanków między sobą i z wychowawcami, a także przygotowania wychowawców do tego dnia - to jeden z głównych wątków książki."

Premiera: 30.08.13 r.

6. Cassandra Clare - Miasto kości

"Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich. Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine'a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine'a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął..."

Premiera: 14.08.13 r.

7. Stephen King - Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona

"Jest to historia kilku dni życia dziewięcioletniej dziewczynki imieniem Trisha. Niedługo po trudnym rozwodzie rodziców, opętana manią pieszych wycieczek matka zabiera ją oraz jej brata na Szlak Apallachów. Ostatnio przy każdej okazji matka i brat kłócą się kompletnie ignorując dziewczynkę, aż zaczyna ona wyobrażać sobie, że jest niewidzialna. Trisha zeszła z oznaczonej ścieżki w poszukiwaniu odosobnienia... i już nie potrafiła na nią powrócić. Trisha ma tyle jedzenia, ile zabiera się na spacer: kanapkę, jajko, batonik, trochę picia oraz... radio Walkman, przez które słucha sprawozdania z meczu baseballowego; podkochuje się bowiem szczenięcą miłością w celebrycie, słynnym niezłomnym miotaczu Czerwonych Skarpet Tomie Gordonie. Usiłuje iść w dół strumienia, ale trafia na bagna, a nie ślady cywilizacji. Głód, pragnienie, strach przed nieuniknioną, wydawałoby się, śmiercią wywołują u niej halucynacje. Chora na zapalenie płuc, niemal umierająca, dziewczynka wydostaje się na szosę, ale tam dogania ją „Bóg” w postaci wielkiego, również zmutowanego niedźwiedzia."

Premiera: 23.08.13 r.

8. Dror A. Mishani - Chłopiec, który zaginął

"Znakomity debiut historyka powieści kryminalnej, porównywanego do Henninga Mankella i Stiega Larssona. Przed nami Awi Awraham, izraelski detektyw XXI wieku!
Pewnego dnia szesnastoletni Ofer wychodzi z domu do szkoły i znika bez śladu. Inspektor policji Abraham ma poczucie winy, bo zgłoszenie zaginięcia początkowo zignorował. Ale zdeterminowany, by odnaleźć chłopca, powoli zatraca się we frustrującym dochodzeniu. Im więcej bowiem Awi Awraham dowiaduje się o chłopcu i jego życiu, tym bardziej… oddala się od prawdy. Tylko jeden człowiek, sąsiad Ofera i jego korepetytor, Ze’ew Awni, ma coś do powiedzenia policjantowi. Ale czy jego zeznanie doprowadzi do rozwiązania sprawy, zanim będzie za późno?
Opowiedziany z perspektywy dwu bohaterów, "Chłopiec, który zaginął" jest trzymającą w napięciu historią. Dror A. Mishani sugestywnie opisuje życie w Izraelu i tworzy niezapomnianą postać niezwykłego, a zarazem zupełnie zwyczajnego detektywa, prowadzącego dochodzenie, które zupełnie wymknęło się spod kontroli."

Premiera: 28.08.13 r.

Jak widać sierpień zapowiada się dość obwicie w różnego rodzaju pozycje. Z opisu wydają się być naprawdę dobre i mogę mieć tylko nadzieję, że takie też będą. Chciałabym oczywiście sobie je wszystkie kupić (może po za Miastem kości), ale wiadomo kieszeń nie sługa. :(
A wy znaleźliście dla siebie jakieś interesujące pozycje? ^^

19 komentarzy:

 1. Nie wiem czemu, ale "Wszechświaty" kojarzą mi się poniekąd z "Atlasem chmur" ;P.

  A co do "Dziewczyny, która pokochała Toma Gordona" to już czytałem i miło wspominam ;3. Jednak we wznowieniu podali trochę taki mniej ciekawy tytuł. Wcześniej było "Pokochała Toma Gordona" i to było takie tajemnicze, bo sam nie wiem co, ale dla mnie było tajemnicze niż teraz z tą dziewczyną :P.

  Pozdrawiam ciepło :)!
  Melon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie lepiej by brzmiało jak już "dziewczynka". Dziewczyna może się odnosić nawet do dwudziestolatki.

   Usuń
 2. "Wszechświaty" i "Dziewczyna w stalowym gorsecie" bardzo mnie ciekawią i już mam tę drugą zamówioną. Reszta nie bardzo w moim stylu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszechświaty muszę mieć ♥
  A Miasto Kości kupiłam w zwykłej okładce, i mam nadzieję przeczytać przed premierą filmu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też specjalnie przeczytałam ją po raz drugi, żeby sobie przypomnieć wszystko przed filmem. :)

   Usuń
 4. Fajne zapowiedzi. Chętnie przeczytałabym kilka z tych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Paradoksalnie mnie, osobę nie przepadającą za takimi powieściami, tym razem najbardziej zaintrygowało "Love story". Czuję, że przeczytanie tej książki byłoby chwilą wytchnienia i świetną rozrywką ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie także bardzo zaintrygowała ta książka. Myślę, że może być trochę przy tym śmiechu jak tych dwoje będą sobie (oczywiście z początku) dogryzać. ^^

   Usuń
 6. "Wszechświaty " i "Dziewczynę w stalowym gorsecie" muszą koniecznie przeczytać - intrygują mnie te książki niesamowicie. ;) Także "Love story" i "Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona" mnie zaciekawiły. "Miasto kości" czytałam dobre trzy lata temu i podobało mi się - nawet bardzo. Chciałabym kiedyś mieć swój egzemplarz tej książki, ale nie z okładką filmową, ani polską tylko z oryginalną. :P
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawnictwo mag podobno zaplanowało także wydanie z okładkami oryginalnymi (pisało na paranormalbooks). Mają się pojawić tuż po wersji filmowej. :)

   Usuń
 7. Czekam na Wszechświaty i Dziewczynę w stalowym gorsecie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Wszechświaty" bardzo mnie ciekawią ;)
  Wiedziałam, że "Miasto kości" doczeka się nowej okładki wraz ze zbliżającą się ekranizacją, i bardzo dobrze bo tamta była paskudna.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. oo ! Zainteresowała mnie książka Wojciechowskiej! Kochana myślę, że popełniłam literówkę gdzieś pisząc, że jestem młoda hehe no niestety już nie tak jak bym chciała :) Myślałam o tym raczej, że to Ty jesteś bardzo młodziutką i zdolną dziewczyną. Ja w Twoim wieku oddaliłam się niestety od książek, czego teraz bardzo żałuję, ale staram się nadrobić zaległości :) Cieszę się, że wśród młodzieży są takie inteligentne perełki, które dają nadzieję na przyszłość. Życzę wielkich małych i dużych sukcesów i pozdrawiam :)!

  OdpowiedzUsuń
 10. Może coś mnie zainteresuje, ale nie wiem, poczekam na jakieś recenzje;)
  Staram się ograniczać kupowanie książek.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest tu kilka pozycji, na które czekam :)

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Opis "Dziewczyny w stalowym gorsecie" wygląda ciekawie :)
  Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale nowosci! Jestem zainteresowana 'Dziewczyna w stalowym gorsecie', swoja fabułam zainteresowała mnie ksiazka pt. 'Dom, w którym..', a także ksiazka autorstwa mojego ulubionego autora Stephena Kinga! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O jako jedyna prócz mnie zauważyłaś tę książkę. Mi osobiście bardzo podoba się pomysł na taki dom z niepełnosprawnymi dziećmi. :)

   Usuń
 14. czekam z niecierpliwością na "Wszechświaty" ♥

  zapraszam do siebie, recenzjuję w formie youtubowej, może przypadnie Ci do gustu :)

  OdpowiedzUsuń