sobota, 4 kwietnia 2015

Wielkanocny Tag Książkowy

Uwielbiam tagi. Nie wiem czemu, ale je uwielbiam. Oczywiście, jeśli mają pomysł i chociaż odrobinę cokolwiek wnoszą. Coś typu Boyfriend TAG "nie interesuje mnie". Brzmi to trochę jak publiczna przechwałka związkiem. W dupie mam co o Tobie wie Twój chłopak, serio. 

Wielkanocny Tag Książkowy, a właściwie Easter Book Tag wymyśliła Rosie The Reader (filmik TUTAJ). Na nasz ojczysty język natomiast przetłumaczyła go Alex X (wpis na blogu TUTAJ). Ale nie ma co paplać dalej, przejdźmy do tagu: 

1. Króliczki - seria, której chcesz więcej (oczekujesz sequela)

Chociaż jestem dopiero na drugim tomie, czekam strasznie na kolejny tom Sagi Pieśni Lodu i Ognia. Martin pisze świetnie i wiem, że aby książka była idealna, potrzeba czasu, ale błagam, trochę długo to już trwa.

2. Jajko - książka, która Cię zaskoczyła

To będzie "Złodziej Piorunów" (RECENZJA). Myślałam, że jestem już za stara na takie książki. Nic bardziej mylnego. Percy mimo, że młodszy od mnie, jest jednym z moich ulubionych bohaterów.


3. Tropienie jajeczek - książka, którą z trudem dostałeś w swoje ręce

"Więzień Labiryntu" na dość długo zniknął z księgarń, a bardzo chciałam przeczytać tę książkę. Chyba z rok czekałam, aby wreszcie ją zdobyć. Na szczęście mam już własny egzemplarz.

4. Owieczki - książka dla dzieci, która nadal Cię cieszy

"Harry Potter"? Ja zaczęłam od filmów, ale pierwszy tom przeczytałam mając dziewięć lat. Nadal kocham całą serię. <35.Wiosna - książka, której okładka kojarzy Ci się z wiosną

Wydaje mi się, że "7 razy dziś". Stokrotki, zielona trawa.. to wiosna. 

6. Jezus - książka religijna, którą kochasz

Chyba nie ma takiej. Jest za to taki film animowany, który uwielbiam, o tytule "Książę Egiptu".

7. Zmartwychwstanie - książka nieżyjącego autora

"Opowieści niesamowite" Edgara Allana Poe - to raczej zbiór opowiadań, ale jest w wersji książkowej. A jeśli ktoś lubi trochę grozy i chce sięgnąć do źródeł kryminału, bardzo polecam, Poe był świetny. 

8. Koszyczki - książka, która znajduje się na Twojej liście życzeń

Dużo tego: "Harry Potter i Zakon Feniksa", "Zbuntowani" (Daugherty), "Uczta dla Wron", "Bitwa w Labiryncie"... i wiele więcej.

9. Cukierki - słodka książka

"Love Story" Jennifer Echols. Już prawie nie pamiętam co tam było. Coś o opowiadaniach, o koniach i wielkiej miłości. Zdecydowanie cukierkowo. Nawet trochę za cukierkowo. 

10. Peeps (ludzie) - otaguj kogoś

Tag uznałam za zabawny i ciekawy, dlatego zapraszam do udziału wszystkich (a wszystkich nie otaguję).


6 komentarzy:

 1. takim tropieniem jajeczek jest dla mnie 3 częśc Więźnia labiryntu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny tag i takie dość pomysłowy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z książką religijną również miałabym wielki problem ;) Co do Harrego Pottera to liczę na to, że kiedyś znajdę jeszcze tyle czasu, żeby odświeżyć sobie całą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Również zrobiłam dzisiaj ten TAG, choć zaczynam i był to mój pierwszy to mam nadzieję, że nie wyszedł najgorszy. Co do książek religijny problemu nie miałam, za to sprawił mi to podpunkt 9. Nie przepadam za romansami, więc ;((

  http://fanfiction-by-momo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Tropienie jajeczek, to zaliczam "Szklany Tron", książka, która jak na razie nie widziałam w Empiku. A miałam ochotę sobie ją kupić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama jeszcze nie skończyłam czytać całej sagi Pieśni Lodu i Ognia, a już niecierpliwie wyczekuję, aż Martin w końcu napisze kolejny tom.

  papierowe-strony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń