czwartek, 16 stycznia 2014

Liebster blog award

Oj dawno nie brałam udziału w tej zabawie. W sumie zdaje mi się ona być sposobem na wzajemne promowanie. Pokazujemy innym jakie lubimy blogi i to taki łańcuszek. Niby nikt ich nie lubi, ale kto nie brał w tym udziału choć raz? No one.
Okej, przejdźmy już do rzeczy. Do zabawy zostałam zaproszona przez Patkę z bloga W krainie absurdu, za co stokrotnie dziękuję! :)


1. Wszyscy kochamy blogowanie. To oczywiste, dlatego to robimy. Jednak czy nie mieliście/ lub nie macie czasem chwil zwątpienia w ten blogowy świat?
Oczywiście. Cały czas tak mam. W szczególności kiedy piszę i dodaję posty. Myślę sobie: kurde, jestem beznadziejna w pisaniu, jest tyle lepszych od mnie, a ja się na siłę pcham do tej blogosfery. xD Po za tym czasami, nie mam siły i czasu pisać. Bo wiadomo szkoła, czasami potrafi na serio zmęczyć. Ale bardzo to polubiłam, robię to już trochę czasu (8 marca pierwsza rocznica bloga!), że nie mam serca zrezygnować na dobre.
2. Zdarzają się książki dobre, ale tez te niezwykłe. Czy trafiłaś/łeś już na taką wyjątkową książkę? Czy coś w Tobie zmieniła? Dlaczego jest dla Ciebie tak wyjątkowa?
 Pewnie, że trafiłam na takie. Harry Potter, Zmierzch, Akademia wampirów.. Parę ich jest, ale to było dawno, więc może się rozpiszę o dwóch niedawnych odkryciach. Przede wszystkim kultowa już Gra o tron - która naprawdę wiele mnie nauczyła. Do serca wzięłam wszystkie rady wspaniałego Tyriona i innych bohaterów, a owe rady mimo iż pochodzą z innego świata sprawdzają się również w naszym. Również ostatnio pokochałam postać pewnego młodego półboga i jego przyjaciół, myślę, że jak na razie nie zmieniła we mnie niczego, prócz tego, że kocham teraz pióro pana Riordana. :)
3. Od jak dawna prowadzisz bloga? Co było impulsem do jego założenia?
Bloga prowadzę od niespełna roku. Kiedyś już miałam blogi (jeden z opowiadaniem, a drugi również recenzyjny), więc miałam jakieś pojęcie z czym się to wiąże. Więc to nie tak, że był to impuls. Po prostu chciałam mieć coś swojego, coś związanego ze swoją pasją oraz tak samo być stałym czytelnikiem czyjejś pasji. ;)
4. Czy od czasu założenia bloga zdarzyła Ci się jakaś nieprzyjemna sytuacja np. skradziona recenzja lub obraźliwe komentarze?
Nic takiego się nie wydarzyło z czego niezmiernie się cieszę. Blogosfera na szczęście składa się głównie z uczciwych ludzi. :)
5.  Pisałaś/łeś kiedyś książkę lub jakieś dłuższe opowiadanie. Jaka była jego fabuła?
No pisałam opowiadanie. Miałam nawet bloga z nim. Fabuła była dość banalna i śmieszna. Byłam wtedy zainspirowana bad boy'ami w paranormal romance (ahh te młodzieńcze lata podstawówki xD). Więc wymyśliłam, że sobie stworzę takie opowiadanie. Nie powiem zgrubsza co w nim było, bo aż tak nie pamiętam, po za tym było w nim jakieś cząstki udanych pomysłów. ;)
6  Co sądzisz o blogowych wyzwaniach? Bierzesz w jakichś udział?
Myślę, że motywują do działania. Tak, biorę w paru. ;)
7. Dostajesz bilet na wakacje swojego życia. Gdzie chcesz je spędzić i dlaczego właśnie tam?
Chyba w Londynie. Bo podoba mi się to miasto, no i hej - przecież Harry Potter, muzeum i sklepy pamiątkowe. <3
8. Lubisz oglądać ekranizacje książek, czy raczej ich unikasz? Czy zdarzyło Ci się, że ekranizacja okazała się lepsza od książkowego pierwowzoru? A może odwrotnie? (Na to pytanie szczególnie zwróćcie uwagę, to mój temat maturalny )
 Bardzo lubię. Ciekawa jestem danej interpretacji książki i zwykle mi się one podobają, jednak nie uważam, aby były lepsze od książki.
9. Wymień mi pięć wartości, którymi kierujesz się w życiu i pięć rzeczy bez których nie możesz żyć.
Kurczę, teraz mi tak do głowy nie przychodzi. Na pewno szczerość. Staram się też być dla wszystkich miła i pomagać w miarę możliwości. Na pewno nie mogę żyć bez samotności i ciszy. Każdego dnia muszę spędzić parę godzin sama w dzień, bo inaczej świruję. ;)
10. Pochwal się swoim księgozbiorem. Wystarczy, że napiszesz jak wiele książek posiadasz, lecz chętnie obejrzę też zdjęcia, jeśli ktoś zdecyduje się takie umieścić.
Na razie mam półki i ciężko im wszystkim zrobić zdjęcie, dopiero muszę ładny regał sobie kupić. Ale książek mam ok. 127 (wiem, wiem mało jak na 5 lat kolekcjonowania, ale niestety rodzice są raczej zwolennikami bibliotek).
11. Jak odnosisz się do zabaw blogowych takich jak ta? Uważasz je za ciekawe czy raczej irytujące?
Myślę, że są raczej interesujące. Dzięki nim możemy się dowiedzieć więcej o autorze bloga. ;)

Więc okej, zabawa co prawda polega na przekazywaniu dalej tej zabawy, ale wiele osób brało już po kilka razy w niej udział i nie chciałabym nikogo do niczego zmuszać.

5 komentarzy:

 1. Ciekawe odpowiedzi :). Ja sama chyba brałam udział kilkakrotnie, ale po jakimś czasie staje się to uciążliwe i nudne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny tag. Oj jak ja bym chciała do Londynu ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też mam czasem chwile zwątpienia w blogowaniu, ale piszę dalej:)

  OdpowiedzUsuń
 4. pytanie 11 popieram twoją odpowiedz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też przepadam za ekranizacjami książek, a szczególnie po niedawnym obejrzeniu "W pierścieniu ognia" ;) I również mam za sobą epizod z pisaniem opowiadania, a nawet książki ;)

  OdpowiedzUsuń