wtorek, 24 grudnia 2013

Muzycznie [post specjalny]

Dziś mam dla Was kolejną odsłonę muzycznie, obiecałam recenzję i będzie. Ale dopiero jutro. Wigilię spędzam u siebie w domu, więc na spokojnie będę mogła dzisiaj czytać. :)
Tym czasem specjalny post muzyczny. Pewnie już się domyślacie, co będzie w nim zawarte. Taaak, moje ulubione utwory świąteczne. Ale proszę, nie zniechęcajcie się, że zaraz przedstawię Wam nudny repertuar z klasycznymi kolędami typu "Wśród nocnej ciszy" (wcale, nie mówię, że są złe!), bo znajdzie się tu naprawdę - według mnie - wiele ciekawych pozycji.

1. Train - Christmas Time

Odkąd usłyszałam jej cover w reklamie coca-coli jest to moja ulubiona piosenka świąteczna. Nie dość, że poprawia humor, jest adekwatna do czasu jaki mamy to na dodatek w moim ulubionym nastroju muzycznym rocka. :) Czyli kolęda z pazurem!


2. Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone 

Kolejna energiczna, choć już nie tak młoda. Kto nie zna tego przeboju? Myślę, że nawet nie da się posądzić o to mizantropa. :) Jeśli ktoś ogląda fakty miał okazję obejrzeć reportaż o utworach takich jak ten. Podobno od lat zarabiają krocie. Jeśli to prawda Shakin' Stevens pewnie cały rok żyje na tym co zarobi przez ten jeden miesiąc w roku! :)


3. Let is snow
Wykonawcy specjalnie nie podałam, ponieważ tę piosenkę lubię w wielu wersjach. Podoba mi się zarówno ta Michaela Buble, jak Franka Sinatry i wiele innych coverów. Jedna z niewielu zagranicznych kolęd, które naprawdę uwielbiam.


4. Wham! - Last Christmas
Piosenka już kultowa. Nie do końca mój ulubiony gatunek muzyczny, ale jeśli chodzi o piosenki świąteczne jestem dziwnie niewybredna. Nie wiem jak u Was, ale u mnie na wf-ie zwykle gra radio i ostatnio kiedy puszczano w radiu tę piosenkę oczywiście prawie wszyscy podśpiewywali sobie pod nosem ten utwór.

5. Zbigniew Wodecki - Rudolf czerwononosy renifer
Mało kto nie zna bajki o sławnym reniferze o świecącym nosie. Przyznam, że film nie należy do moich ulubionych, ale mam wielki sentyment do głosu pana Wodeckiego (głównie za sprawą wieczorynek). Może i nie jest to kolęda, ale piosenka jest świąteczna i jest świetna! :)

Przyznaję, że zbiór skromny, banalny i zapewne wszystkim znany, ale ja i tak uwielbiam te utwory. :)
Zastanawiam się jak Wam minęły szkolne Wigilie? Ja teraz jestem w liceum i przeżyłam dość duży szok, bo o dziwo wszyscy byli bardzo mili, życzyli naprawdę fajne rzeczy i nie obyło się bez przytulania i buziaków. :D

I tak by the way: skoro dziś mamy Wigilię, czyli zaczyna się okres świąt Bożego Narodzenia z tej okazji życzę Wam:
Zdrowych, spokojnych świąt, aby były pełne ciepła i pysznych dwunastu dań. Życzę Wam rodzinnej atmosfery, gdzie akompaniować będzie sprzęt grający puszczający kolędy lub jak w mojej rodzinie sprzęt telewizyjny. x3 I jako że wszyscy kochamy książki oczywiście życzę wspaniale książkowych prezentów, chociaż nie tylko tych, bo wiadomo, że chociaż od książek uzależnieni jesteśmy to mamy także inne potrzeby. :)
Abyście zawsze byli uśmiechnięci i potrafili dostrzec nadzieję w nawet najsmutniejszych i najgorszych chwilach.
Żeby spełniły się Wasze najskrytsze marzenia. Ale też żebyście nie siedzieli z założonymi rękami i czekali na cud tylko wzięli życie w swoje ręce - bo tylko od Was zależy co się zdarzy.
Jeszcze raz: WESOŁYCH ŚWIĄT! :)

Po za tym przypominam o konkursie (możecie się zgłaszać do końca roku):
http://nightmareandbookss.blogspot.com/2013/12/konkurs.html#more

4 komentarze:

 1. Rudolf forever <3 Mam jeszcze kasetę z pamiętnych czasów video.
  Oczywiście ja również życzę Ci wesołych świąt (przynajmniej tej końcówki, która została). :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muzyka Świąteczna zawsze jest najprzyjemniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne piosenki zapodałaś, bez nich nie ma świąt :)

  OdpowiedzUsuń